Za vstop v šolske spletne učilnice potrebujete uporabniški ArnesAAI račun, ki omogoča uporabo enega uporabniškega računa za dostop do različnih spletnih storitev (Moj Arnes)

Ko pridobite podatke o vašem uporabniškem račun je postopek prijave naslednji:

1. Korak – zamenjava gesla na povezavi
  2. Korak – prijava navodila
  3. Korak – vstop v posamezno učilnico s ključem, ki ga posreduje učitelj predmeta

Uporabniški račun je isti kot za dostop do brezžičnega omrežja Edoroam. Navodila za povezavo (kliknite tu).

Če ste pozabili geslo, ga ponastavite preko spletne strani (kliknite tu).

Za delo priporočamo uporabo brskalnika Mozzilla Firefox ali Google Chrome.

NAVODILA ZA ARNES ELEKTRONSKO POŠTO

ŠC Srečka Kosovela Sežana, zagotavlja vsem dijakom šolsko elektronsko pošto.

Za komunikacijo s šolo dijaki uporabljajte le šolsko elektronsko pošto.

Dijaki pridobite 1 poštni predal, ki pa ima 2 identiteti:

• ime.priimek@sc-sezana.si
  • ime.priimek@guest.arnes.si

Uporabljati morate elektronsko pošto z naslovom  ime.priimek@sc-sezana.si oz., kot je navedeno na listu s podatki o vašem naslovu, ki ste ga dobili od razrednika ali pri pouku IKT.

Da bi privzeto uporabljali naslov ime.priimek@sc-sezana.si, morate nastaviti identiteto v poštnem predalu.

Prijavite se v svoj poštni predal (klikni tu).

Uporabniško ime in geslo ste dobili na listu. Do poštnega predala dostopate lahko tudi z AAI prijavo.

Po prijavi je smotrno urediti posredovanje pošte:

1. Posredovanje pošte v Arnes spletnem vmesniku (klikni tu).
  2. Posredovanje pošte na vaš gmail  lahko uredite preko: NASTAVITVE / POSREDOVANJE

NAVODILA ZA UREDITEV GMAIL-a KOT POŠTNEGA ODJEMALCA

Navodila za pregledovanje ter pošiljanje e-poštnih sporočil z Arnesovega računa v Googlovem spletnem vmesniku Gmail (klikni tu).

POZOR

Ureditev Arnes pošte je obvezna predvsem zaradi uporabe spletnih učilnic. Vsa komunikacija gre preko elektronskega naslova z domeno@sc-sezana.si

Kontaktna oseba: Lilijana Fabris (lilijana.fabris@sc-sezana.si)

(Visited 2.868 times, 1 visits today)