Prostovoljke skupine »Srečku je mar« so si v letošnjem šolskem letu zadale tri akcije in vse so tudi uspešno izpeljale. V decembru so se pridružile vseslovenski akciji »Mala pozornost za veliko veselje« in ustvarjale praznične voščilnice za stanovalce domov upokojencev.

V mesecu marcu so vzpostavile zbirno točko v avli šole ter sprejemale donacije za zapuščene živali iz Zavetišča Horjul.

V juniju pa so po čudoviti lanski izkušnji ponovile druženje s starostniki iz Doma upokojencev Sežana. Tokrat so obiskale njihov dnevni center, pripravile tekmovanje v tomboli, nato pa je sledilo igranje enke in igre človek ne jezi se. Z lepimi vtisi iz zadnje aktivnosti so zaokrožile prostovoljski krožek v tem šolskem letu.

Znotraj prostovoljstva je tudi letos potekalo tutorstvo na šoli, v sodelovanju z Rdečim križem Sežana pa se je skupina prostovoljk usposabljala na področju prve pomoči.

Sandra Grmek in Franja Čok, mentorici