Po uspešno izpeljanem interdisciplinarnem krožku v preteklem šolskem letu, ko sta se povezala predmeta zgodovina ter slovenski jezik in književnost, bodo tudi letos dijaki lahko znanje in radovednost poglabljali v krožku, ki bo prepletal naslednje predmete: umetnost, vizualne komunikacije, zgodovino ter slovenski jezik in književnost.

Posvetili se bomo:

• Primorskim Slovencem v času fašizma in raznarodovanja (zgodovina),
  • ekspresionizmu Toneta Kralja v času fašizma (umetnost in vizualne komunikacije),
  • ter ekspresionizmu v literaturi (slovenski jezik in književnost).

V sklopu krožka bomo decembra 2023 obiskali razstavo “Kruha in iger. Slikarstvo Toneta Kralja 1941-1945” v Muzeju novejše in sodobne zgodovine Slovenije v Ljubljani, spomladi 2024 pa bomo na terenu preučevali cerkvene poslikave Toneta Kralja na terenu.

Vljudno vas vabim na uvodno srečanje krožka, ki bo v petek, 10. 11. 2023, 7. šol. uro v učilnici 4.

Vabljeni k sodelovanju!

Samo Onič, Maša Rolih in Franja Čok, mentorji interdisciplinarnega krožka