Dijaki ste med predlaganimi filmi izbrali slovenski film, romantično komedijo KAJ PA ESTER? (2023).

V okviru Filmšule si bomo film ogledali v petek, 2. februarja. Dobimo se v Kosovelovem domu ob 15.00, ogledu filma bo sledil pogovor.

Režija: Tosja Flaker Berce. Igrajo: Katja Predan, Diana Kolenc, Bojan Cvjetićanin, Veronika Železnik, Mila Peršin, Suzana Krevh, Filip Mramor, Nina Valič, Miha Hočevar …

Vsebina: Nič ni za vedno. Razen ljubezen. In srednja šola. Ester je navdušena s prihodom v gimnazijo, a težave takoj nastanejo, ko izve, da se je njen bivši fant Kaj vpisal v isto šolo z namenom, da se ponovno zbližata. Ker se vse sošolke postavijo na Kajevo stran, Ester najde zaveznico v Vandi, s katero se, zaradi potrditve sošolcev in Vandinih staršev, začneta pretvarjati, da sta par. Na začetku se zdi, da načrt deluje, toda nova čustva hitro zapletejo situacijo.

Alenka Kompare in Samo Onič, mentorja Filmšule

Filmšulski program v letu 2023/24 za vas pripravljamo Kosovelov dom Sežana, MC Podlaga, Klub študentov Sežana in ŠC Srečka Kosovela Sežana.