V sredo, 6. 12. 2023, je potekalo šolsko tekmovanje iz Astronomije, na katerem je sodelovalo 15 dijakov naše šole. V I. tekmovalni skupini sta Gaber Križaj (2.bG) in Anja Šuber (2.bG) prejela bronasto priznanje. V II. tekmovalni skupini sta bronasto priznanje prejela Martin Oblak (4.aG) in Mihael Simoneta (4.bG).

Na državno tekmovanje, ki je potekalo v soboto, 13.1. 2024, so se uvrstili Gaber Križaj, Martin Oblak in Mihael Simoneta. Srebrno priznanje sta prejela Martin in Mihael. Martin Oblak se je s svojim dosežkom uvrstil v prvo petnajsterico vseh tekmovalcev državnega tekmovanja in bil zato povabljen v izbirno tekmovanje za olimpijsko ekipo, ki bo avgusta Slovenijo zastopala na mednarodni astronomski olimpijadi (17. MOAA) v Braziliji.

Za vse dosežke tekmovalcem iskreno čestitam, Uroš Borjančič