V začetku junija sta se na šoli, z namenom spoznavanja kulturne dediščine Krasa, zvrstili dve delavnici na temo venčkov sv. Ivana. Dijaki so na prvi delavnici izvedeli nekaj več o izročilu, ki ga nosijo venčki na kraških domačijah ter drugih šegah in navadah, ki zaživijo med ljudmi ob kresnem večeru.

Iz Društva venček Štanjel so se nam na drugi delavnici pridružili mentorji Duška, Aleksandra, Alma, Katja in Radovan, ki so našim dijakom predajali znanje o pletenju venčkov. Veščina spletanja venčkov je uvrščena tudi v register nesnovne kulturne dediščine. Izpod rok naših dijakov so nastali čudoviti tradicionalni in fantazijski venčki. Razstavljeni so na šoli, na ozadju imitacije kraškega zidu, ki so ga izdelali dijaki aranžerskega tehnika.

Kako lepo diši sedaj na šoli po cvetju iz venčkov, poletju in bližajočih se počitnicah. Hvala Društvu venček iz Štanjela za krasen dopoldan!

Renata Nikolić in Franja Čok, mentorici