Karierno svetovanje

E alenka.kompare@sc-sezana.si

RAZPISI ZA VPIS V VISOKOŠOLSKE IN VIŠJEŠOLSKE ŠTUDIJSKE PROGRAME

Razpis za vpis v dodiplomske študijske programe in Razpis za vpis v višješolske študijske programe izda Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. Razpisa za prihajajoče študijsko leto sta izdana konec januarja oziroma v začetku februarja.

V razpisih so na voljo splošne informacije o postopkih pri vpisu ter informacije o vseh študijskih programih, ki se izvajajo na fakultetah, visokih šolah ter višjih šolah v Sloveniji:

• število prostih mest za posamezen študijski program,
  • pogoji za vpis v posamezen študijski program,
  • merila in način izračuna točk v primeru omejitve vpisa,
  • informacije o preizkusih posebnih nadarjenosti, sposobnosti in spretnosti za posamezno študijsko leto.

Karierna orientacija

Nadaljevanje šolanja na višješolskih in visokošolskih zavodih

Gimnazija

Gimnazijski programi se zaključijo s splošno maturo. Opravljena splošna matura omogoča nadaljevanje izobraževanja na vseh področjih univerzitetnega študija ter v študijskih programih višjega in visokega strokovnega izobraževanja. V primeru omejitve vpisa se na nekaterih univerzitetnih programih upošteva uspeh pri določenih izbirnih predmetih na maturi.

Aranžerski tehnik in ekonomski tehnik

Dijaki z opravljeno poklicno maturo lahko šolanje nadaljujejo na vseh višješolskih programih ter na večini visokošolskih programov. Z dodatnim maturitetnim predmetom je omogočen vpis na nekatere univerzitetne programe. Natančne informacije so na voljo v Razpisu za vpis na dodiplomske in enovite magistrske študijske programe.

Pomembni spletni naslovi

Razpis in prijava za vpis v visokošolske programe: Portal eVŠ

Razpis in prijava za vpis v višješolske strokovne programe: Višješolska prijavna služba

Univerza Prijavno-informacijska služba Karierni centri