Občina Sežana in ustanove pozivajo: Poskrbimo vsak zase in za vse skupaj

Od pojava prvih novic o okužbah s SARS-CoV-2 sta minili že skoraj dve leti. V tem času so si sledila obdobja vzponov in padcev števila okuženih, intenzivnosti ukrepov, razpoložljivosti bolniških postelj, podatkov o cepljenih … Zdi se, kot da smo se navadili na vsakodnevna poročila in številke, ki se v zadnjem obdobju višajo, in da nas podatki o obolelih in umrlih več ne prizadenjo. Vsak od nas je našel v sebi svoj način spoprijemanja z razmerami, upoštevajoč uradno doktrino in stroko, s tem povezane ukrepe, odloke in priporočila, pa tudi lastno presojo in izkušnje.

In čeprav se z razmerami soočamno vsak po svoje, smo v trenutni situaciji odvisni drug od drugega. Skrb zase in za svoje zdravje, (ne)upoštevanje ukrepov in priporočil ne vplivajo le na posameznika, temveč tudi na ljudi okoli nas, na sorodnike, prijatelje, sodelavce, sošolce … Ko s samozaščitnim obnašanjem poskrbimo, da sami ne zbolimo, poskrbimo, da ne zbolijo niti naši bližnji. Mogoče lahko virus premagamo mimogrede in brez posledic, lahko pa hudo zbolimo in celo umremo.

Pomembno je, da skrbimo vsak zase, tako skrbimo tudi za družbo kot celoto. Z odločitvijo za cepljenje, (samo)testiranje, izogibanje druženju oziroma tesnim stikom, uporabo zaščitnih mask, razkuževanje, prezračevanje in upoštevanje druge ukrepe, ki preprečujejo širjenje virusa, pokažemo, da nam je mar tudi za druge in njihovo dobro.

Naj nam to da moč, da obrnemo krivuljo okužb navzdol!

• Občina Sežana, župan David Škabar
  • Štab Civilne zaščite Občine Sežana, poveljnik Simon Hlačar