Pri ITS družboslovje smo dijakinje in dijaki 3. gimnazije v aprilu izdelali družbeno angažirane plakate Ni nam vseeno, namenjene ekološkemu ozaveščanju.

Izdelava plakatov je bila pika na i učnega sklopa o potrošništvu, odpadkih in umetnosti ter še ena od dejavnosti, ki jih na šoli izvajamo v okviru projekta Podvig.

Pred tem smo si ogledali film Življenje na smetišču (Waste land, 2010), spoznali umetniško smer trash-art, ustvarili izdelke iz že uporabljenih materialov ter se pogovarjali o okoljskemu zavajanju ali eko blefu v oglaševanju.

Dijaki so priložnost, da pomembna osebna in družbena vprašanja opredmetijo v specifičnem jeziku likovne govorice, vzeli kot izziv.  Skozi plakate veje ustvarjalno kritičen svež pogled mladostnikov, ki jim ni vseeno, v kakšnem svetu živijo in bodo živeli.

Vabljeni k ogledu galerije spodaj.

Samo Onič, mentor