V sredo, 8. decembra, bo na šoli potekala delavnica prostovoljstva v okviru projekta PODVIG. Delavnico bodo izvedle strokovne delavke ZPMS iz Ajdovščine 5. in 6. šolsko uro v učilnici 16.

Delavnica je namenjena dijakinjam, ki sodelujejo v prostovoljski skupini naše šole Srečku je mar, ter drugim za prostovoljstvo zainteresiranim dijakinjam in dijakom.

Za udeležbo na delavnici se morate prijaviti na e-naslov (alenka.kompare@sc-sezana.si) najpozneje do ponedeljka, 6. 12. 2021, do 12.00.

Okvirno program:

1. del: Vrednote prostovoljskega dela (predstavitev društva prijateljev mladine in njegovega poslanstva; raziskava prostovoljskega dela po SWOT metodi, delo v skupinah)
  2. del: Kako bom s prostovoljstvom polepšal/-a svet (razmislek o lastnih močnih področjih, interesih, željah; postavljanje ciljev po SMART metodi, akcijski načrt)

Cilj delavnice je AKCIJA – dijakinje in dijaki so po izvedbi delavnice polno opremljeni z informacijami, idejami, kontakti in načrtom za nadaljnji korak: začetek prostovoljnega dela.

Drznimo si sanjati, upati, drznimo si biti idealisti – majhno dejanje lahko izzove veliko spremembo!