V sredo, 19. 6. 2019, so našo šolo obiskali člani Društva varuhov kladiva. V dveh šolskih urah so nam skušali pričarati vzdušje srednjega veka in življenja vitezov v 13. stoletju

Pred šolo so postavili šotor in razstavili različno opremo. Najprej so nam predstavili značilnosti obdobja, potem pa smo spoznavali njihov slog oblačenja, nekateri pa smo se tudi oblekli v srednjeveška oblačila. Najbolj pogumni so si nadeli viteško opremo ter se preizkusili tudi v mečevanju. Presenetilo nas je, da še vedno obstajajo ljudje, ki se ukvarjajo z viteštvom. Za Mateja Tomažiča z viteškim imenom Mateas di Sancti Pietri Super Piucha, ki je skupino vodil, je viteštvo veliko več kot le hobi. S prijatelji v društvu obujajo veščine viteštva, sodelujejo na različnih tekmovanjih in prireditvah ter tako pripomorejo k temu, da nam je naša preteklost bolj razumljiva.

Po zapisu dijakinj 2. a g