V ŠC Srečka Kosovela se trudimo, da bi spodbujali ustvarjalnost dijakov na vseh področjih ter jih navdušili tudi za pisanje in branje. V šolskem letu 2018/2019 je tako nastalo šolsko glasilo, v katerem so zbrani prispevki dijakov, ki so se preizkusili v vlogah nadobudnih novinarjev, poetov, pisateljev in tudi ilustratorjev ter fotografov.

Leto 2018 je bilo zaznamovano tudi s 100. obletnico smrti Ivana Cankarja in tako je uvodnik glasila posvečen njemu. Cankar je poudarjal pomen ustvarjanja in izražanja ravno v mladosti, kar je ubesedil v svoji znani misli: “Prvikrat je človek oskrunil svojo mladost, kadar je prvikrat molčal, ko mu je srce ukazovalo, da naj govori.”

Naši dijaki pa še zdaleč ne molčijo, tako pa je šolsko glasilo polno kreativnih zapisov naših dijakov, ki jih popestrijo fotografije in likovni izdelki. Lepo vabljeni k branju!