Dijaška podjetja ARTX

Dijaki v okviru modula Pospeševanje prodaje in v povezavi z vsebinami ostalih strokovnih modulov vodijo svoje podjetje. Naloge se izvajajo kot medpredmetna povezava aranžerstva, multimedijskega oglaševanja ter pospeševanja prodaje.

V šolskem letu 2022/23 na šoli delujeta dve podjetji:

• ArtXVision Events, d. d., ki se ukvarja z organizacijo dogodkov, ter
  • XVision Fashion, d. d., ki se ukvarja z oblikovanjem, proizvodnjo in prodajo oblačil.

Obe podjetji med seboj sodelujeta in si delita ArtX shop z izdelki za promocijo ŠC Srečka Kosovela Sežana ter »Thrift Shop« (prodajo rabljenih oblačil).

Aktivnosti in dosežki

Del učnega programa je namenjen tudi izvedbi projektnih nalog za naročnika, kar dijakom omogoča celostno poznavanje stroke ter pridobivanje dragocenih izkušenj pri delu na resničnih in celovitih projektih.

Projekti

Nekaj uspešnih projektov, v katerih so v zadnjih letih sodelovali dijaki aranžerskega tehnika:

• sodelovanje pri novoletni okrasitvi Sežane in na božičnem semnju v Osnovni šoli Sežana, božični aranžma in okrasitev stavbe Občine Sežana,
  • inovativna prostorska instalacija sferičnih zrcal ob 90. obletnici smrti Srečka Kosovela v Sežani in akcija »Obleci se v poezijo« z izdelavo majic z motivi Kosovelovih pesmi,
  • idejna zasnova in izdelava scenskih kulis za šolske predstave »Koliko imen imaš, ljubezen?«, »Jutro na Radiu Kras« in muzikal »Pa ne že spet R&J«,
  • postavitev odmevne prostorske instalacije Holokavst v MC Podlaga ter v Kosovelovem domu; avtorica razstave Ines Pahor je prejela tudi najvišje občinsko priznanje za leto 2017, nagrado občine Sežana,
  • oblikovanje scenografije in kostumografije za plesno društvo Mehki čevlji – plesna predstava Z Mehkimi čevlji okrog sveta, s katero smo se predstavili tudi na festivalu Makalonca v Ljubljani in v okviru festivala Zmaj ima mlade v Postojni,
  • oblikovanje scenografije in kostumografije v sodelovanju z Osnovno šolo Srečka Kosovela Sežana za predstavo Zvezdica Zaspanka (več predstav tudi v Trstu) …

Uspehi aranžerjev na tekmovanjih

Dijaki aranžerskega tehnika se udeležujejo različnih tekmovanj iz splošnih in strokovnih znanj, na vseh pa dosegajo dobre rezultate. To so le najvidnejši med njimi:

• Mednarodni festival Več znanja za več turizma – zlato priznanje in več srebrnih priznanj.
  • DOSS (Dijaška oglaševalska scena) – dve 1. mesti za TV-oglase, eno 1. in eno 3. mesto za tiskane oglase, številne nominacije.
  • Olimpijada poklicev (izbor za Euroskills) – dvakrat 2. mesto za izložbo na temo baletne glasbe I. Stravinskega Pomladno obredje in za aranžersko razstavno stojnico za izdelke Bio Plantella.
  • Nagrajen video na natečaju evropske komisije Consumer classroom, nastal v povezavi s slovaško šolo Obchodná Akadémia Nitra.
  • MOJE PODJETJE, sejem dijaških podjetij – zlato priznanje za najboljšo stojnico in bronasto priznanje za najboljše poročilo.
(Visited 1.297 times, 1 visits today)