Priporočila za uporabo mask v času širjenja okužbe s SARS-CoV-2

1. 09. 2020

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je pripravil priporočila za uporabo zaščitnih mask.

V to priporočilo je vključeno tudi priporočilo NIJZ glede uporabe mask za učence v skupnih prostorih v osnovnih šolah, k čimer nas zavezuje dokument Vzgoja in izobraževanje v Republiki Sloveniji v razmerah, povezanih s COVID-19 (vir 1).

Priporočila za teden

od ponedeljka, 21. 9. 2020, do nedelje, 27. 9. 2020

OTROCI

• do vključno 5. leta: uporabe mask ne priporočamo.
  • 6–11 let: priporočamo uporabo mask skladno s splošnimi priporočili, ki so dostopna na naslednji povezavi.
  • od vključno 12. leta naprej: priporočamo uporabo mask skladno s splošnimi priporočili, ki so dostopna na naslednji povezavi.

ODRASLI

ŠOLSTVO

• Osnovna šola.

Učenci v učilnicah ne uporabljajo mask.

V skupnih prostorih uporabo mask priporočamo.

• Srednja šola.

Dijaki v učilnicah ne uporabljajo mask, razen izjem.

V skupnih prostorih uporabo mask priporočamo.

* Navedeno tedensko priporočilo velja, ker je povprečno dnevno število potrjenih primerov lokalnega prenosa v zadnjih sedmih (7) dneh v državi znašalo > 20.