Medicina, matematika, fizika, pravo, ekonomija, psihologija, biokemija, babištvo, fotografija, arhitektura …? Filozofska fakulteta, fakulteta za šport, pedagoška fakulteta, fakulteta za dizajn …? Študij v Ljubljani, v Mariboru, morda v tujini …?

Da bi dijakom zaključnih letnikov z dodatnimi informacijami pomagali pri odločitvi, kam po srednji šoli in kateri študij izbrati, smo na šoli v decembru in januarju organizirali on-line predstavitve študijev, za katere je bilo med dijaki največ zanimanja.

Dijaki so informacije o študijih dobili iz prve roke, od nekdanjih dijakov naše šole, zdaj študentov posameznih študijskih smeri in fakultet. Ti so dijakom kratko predstavili študij (potek in zahtevnost študija, predmetnik), delili svoje študijske izkušnje, razloge za izbiro študija in druge možnosti, ki jih študij ponuja, ter odgovarjali na vprašanja dijakov.

Nekdanji dijaki šole, zdaj uspešni študenti ali že na začetku poklicne poti, so izčrpno, zanimivo in doživeto predstavili:

• študij fizike, Fakulteta za matematiko in fiziko, UL – Erik Pleško in Hana Zobec
  • študij matematike, FMF, UL – Jaka Višnjevec
  • študij prava, Pravna fakulteta, UL – Samo Čigon
  • študij psihologije, Filozofska fakulteta, UL in biopsihologije, FAMNIT, UP – Katrin Češčut in Roberta Gvozdič
  • študij ekonomije, Ekonomska fakulteta, UL – Vanesa Prelec in Nik Živic
  • študij slovenistike in anglistike, Filozofska fakulteta, UL – Anika Lutman
  • študij strojništva, Fakulteta za strojništvo, UL – Štefan Škrinjar
  • študij elektrotehnike, Fakulteta za elektrotehniko, UL – Tilen Čeh
  • študij računalništva in informatike, FRI, UL – Jurij Nastran
  • študij arhitekture, Fakulteta za arhitekturo, UL – Maja Tavčar in Miha Uršič

Študij fotografije in oblikovanja materialov (kamen) na Višji strokovni šoli ŠC Srečka Kosovela Sežana pa sta dijakom 4. letnika aranžerskega tehnika predstavili predavateljici Katarina Sadovski in Jelena Uršič.

Alenka Kompare, šolska svetovalka