Matematični aktiv

• Alojz Čotar,
  • Lucija Filipčič Križaj,
  • Sonja Ivančič.

Matematični aktiv vsako leto organizira naslednje aktivnosti:

• tekmovanja iz matematike (šolsko tekmovanje – kenguru, odbirno in državno tekmovanje),
  • tekmovanja iz logike (šolsko in državno tekmovanje),
  • tekmovanje iz razvedrilne matematike (šolsko in državno tekmovanje),
  • tekmovanje iz finančne matematike (šolsko in državno tekmovanje).

Že dolgo vrsto let prirejamo spominski dan matematike, ki je posvečen enemu od pomembnih matematikov. Na ta dan dijaki predstavijo seminarske naloge, plakate ipd.

Od šolskega leta 2016/17 dalje organiziramo Teden matematike z namenom prikazati dijakom matematiko na bolj zabaven način. Dijaki v tem tednu pri pouku matematike v skupinah rešujejo zabavne matematične in logične naloge, poteka tekmovanje v recitiranju decimalk različnih iracionalnih števil (števila , Eulerjevega števila e in zlatega števila ),  poslušajo različna predavanja (od korena do fraktala, uporaba matematike v fiziki, zlati rez …). Prvo leto smo izbrali logotip za matematične dejavnosti na naši šoli (levo zgoraj).